Jerozolima w 3D

Multimedialny spacer po Ziemi obiecanej dla Żydów, Ziemi Świętej dla chrześcijan, ziemi proroków dla muzułmanów.

IMAX 3D Jerozolima to projekt filmu, którego światowa premiera zaplanowana jest na 2013 rok. Twórcy zabiorą widzów w spektakularną podróż po Ziemi Świętej. Aby uchwycić energię i piękno Jerozolimy w 3D, IMAX nakręcił wiele scen w systemie steadicam, zapewniającym efekt dynamizmu scen.

Obraz przekaże historię Miasta Dawidowego w pełnej krasie i różnorodności. - Staramy się zaprezentować wyjątkową wizję Jerozolimy jako miasta historycznego o powszechnym znaczeniu duchowym, kulturowym i archeologicznym – mówią jego realizatorzy. – Będziemy zarazem promować idee tolerancji i dobrej woli między żydami, chrześcijanami i muzułmanami – dodają.

Podczas realizacji produkcji załoga miała rzadką okazję pracować we wnętrzu meczetu Al-Aksa, trzecim pod względem znaczenia świętości miejscu dla islamu i zarazem największym meczecie Jerozolimy. Na drodze trwających kilka miesięcy pertraktacji udało się też uzyskać pozwolenie na sfilmowanie Starego Miasta.

Film został wyprodukowany przez Tarana Daviesa, George’a Duffielda i Daniela Fergusona, którzy ściśle współpracowali z przedstawicielami każdej z trzech głównych religii monoteistycznych oraz czołowymi światowymi archeologami. Producentem wykonawczym filmu jest Jake Eberts, na którego dorobek składają się chociażby "Tańczący z wilkami" i "Wożąc panią Daisy".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FILM, JEROZOLIMA

Reklama

Reklama