Chwalcie Boga w waszym ciele! – apelują biskupi Wysp Brytyjskich do uczestników Olimpiady w Londynie.
Ewangelizacja na i przez Olimpiadę jest możliwa – piszą biskupi Szkocji, Anglii i Galii we wspólnym liście do uczestników zbliżającej się olimpiady. Przywołują oni słowa Św. Pawła z Pierwszego Listu do Koryntian "Chwalcie więc Boga w waszym ciele" (1 Kor 6,20). "To zawołanie i wskazówka dla tych, którzy przed otwarciem Olimpiady wezmą udział w « Dniu za życiem » 29 lipca oraz dla wszystkich biorących czynny udział w igrzyskach" - piszą hierarchowie.
- Najbliższe tygonie będą znakomitym spektaklem zmagań ludzkich sił, pobijania kolejnych rekordów, zdobywania medali za ciężką pracę z ostatnich lat. Będziemy obserwować wysiłek ludzkiego ciała – mówi abp Peter Smith z Southwark w rozmowie z dziennikiem La Croix. – Nie bez przyczyny zorganizowaliśmy Dzień za życiem na początku tych sportowych igrzysk. Ma on przypomnieć o szacunku do ludzkiego życia i ciała – dodaje kapłan jako odpowiedzialny za organizację dnia.
Jak podkreśla brytyjska i francuska prasa, tegoroczna olimpiada będzie chwilą próby i wyjątkowego wysiłku dla biorących udział w wydarzeniu sportowców wyznających islam. Olimpiada przypada bowiem na czas Ramadanu. Muzułmańscy zawodnicy będą więc ograniczać post, niektórzy z nich zdecydowali się post zastąpić ofiarą dla najbiedniejszych i potrzebujących w swoich krajach.
Do Olimpiady szykuje się też Kościół Anglikański. Od kilku tygodni propaguje on specjalnie przygotowaną na tę okazję modlitwę. Okazji do skupienia i zanurzenia w Bogu nie zabraknie też w wiosce olimpijskiej. Wybudowano tam specjalny dom modlitwy dla pięciu największych wyznań : chrześcijan, muzułmanów, żydów, hinduistów i buddystów. 28 lipca w Westminster Abbey zgromadzą się katolicy by modlić się przed rozpoczęciem igrzysk.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.