Zbiórka na rzecz poszkodowanych

Dziś w kościołach archidiecezji warmińskiej zbierane są ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnic mieszkańców dwóch gmin: Bisztynek i Kolno. Do okazania pomocy osobom i rodzinom dotkniętym wspomniana klęską zachęca w specjalnym komunikacie abp Wojciech Ziemba.

Metropolita warmiński przypomina wiernym, że nawałnica połączona z gradobiciem, która przeszła przez gminę i miasto Bisztynek 4 lipca, spowodowała zniszczenie ok. 90 proc. pokryć dachowych budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz inne szkody. Mieszkańcy Miasta i Gminy nie poradzą sobie z naprawą zniszczeń bez pomocy z zewnątrz.

W wyniku gradobicia, w Bisztynku zostało uszkodzonych tysiąc budynków i kilkaset samochodów. Uszkodzeniu uległ też zabytkowy kościół św. Macieja Apostoła i Najdroższej Krwi Chrystusa. Zniszczone zostały też uprawy rolne. Straty oszacowano na 9,5 mln złotych.

Związana z nawałnicami powódź dokonała także zniszczeń w Gminie Kolno. Podtopionych zostało kilkanaście budynków, uszkodzone trzy mosty.

Zbiórkę ofiar w parafiach koordynuje Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Pomoc po konsultacjach z władzami Bisztynka i Kolna trafi do najbardziej poszkodowanych rodzin.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama