"Benedykt XVI to prawdziwy muzyk"

- Chociaż sam nie uprawia muzyki - mówi, chwaląc wiedzę muzyczną Papieża, dyrygent Daniel Barenboim.

Światowej sławy dyrygent Daniel Barenboim jest pełen podziwu dla Benedykta XVI. - Papież to prawdziwy muzyk nawet jeśli sam nie uprawia muzyki - powiedział Barenboim w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.

Zdaniem dyrygenta papież posiada ogromną wiedzę muzyczną. "Mam wielkie uznanie dla Benedykta XVI za jego wzruszające słowa o Beethovenie, które wypowiedział w czerwcu podczas wizyty w mediolańskiej La Scali" - wyznał Barenboim, który na cześć papieża dyrygował wykonaniem 9. symfonii Ludwiga van Beethovena z okazji jego wizyty w Mediolanie, gdzie odbywało się VII Światowe Spotkanie Rodzin.

W najbliższą środę, kiedy przypada liturgiczne wspomnienie Benedykta z Nursji i tym samym papieskie imieniny, argentyńsko-izraelski dyrygent wystąpi ponownie przed papieżem z "West Eastern Divan Orchestra" w Castel Gandolfo. W programie jest 5. i 6. symfonia Beethovena. "Jeśli papież będzie miał ochotę, chętnie porozmawiam z nim na temat relacji między religią i muzyką" - powiedział Barenboim.

Orkiestrę "West Eastern Divan” założył Barenboim w 1999 roku. Grają w niej muzycy z Izraela, terenów palestyńskich oraz z innych krajów Bliskiego Wschodu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg