10-lecie kanonizacji Ojca Pio

Mija 10 lat od kanonizacji Ojca Pio z Pietrelciny. Błogosławieństwo Benedykta XVI dla uczestników rocznicowych obchodów, licznie zgromadzonych dziś u jego grobu w San Giovanni Rotondo, przekazał kard. Tarcisio Bertone.

Przewodnicząc Mszy w tamtejszym kościele górnym watykański sekretarz stanu zapewnił, że Papież włącza się duchowo w dziękczynne uroczystości. Przypomniał też słowa Jana Pawła II, wypowiedziane na kanonizacji stygmatyka: „Życie i misja Ojca Pio świadczą o tym, że trudności i cierpienia przyjmowane z miłością stają się uprzywilejowaną drogą świętości. Otwiera ona perspektywy większego dobra, znanego jedynie Panu” – mówił Papież-Polak podczas liturgii kanonizacyjnej, sprawowanej przed 10 laty w Watykanie.
Na obchodach 10. rocznicy tego wydarzenia obecne są w San Giovanni Rotondo Grupy Modlitwy Ojca Pio, przybyłe tam na swój międzynarodowy zjazd. Oprócz spotkania z jego uczestnikami w program wizyty kard. Bertone wpisały się odwiedziny u chorych w założonej przez świętego kapucyna klinice „Dom Ulgi w Cierpieniu”, poświęcenie kamienia węgielnego pod nowe centrum badawcze przy tym szpitalu oraz nowego oddziału chorób wieku starczego w tamtejszym ambulatorium. Nosi ono imię bł. Jana Pawła II, który poznał osobiście Ojca Pio za jego życia, a później beatyfikował go i kanonizował.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg