Brazylia w obronie życia

W Brazylii wzrasta polityczna presja na prawną liberalizację aborcji.

W związku z tym krajowy ruch obywatelski w obronie życia „Brazylia bez aborcji” prowadzi od dłuższego czasu ogólnonarodową kampanię zbierania podpisów pod petycją o zatwierdzenie przez parlament „Statusu nienarodzonego dziecka”. Inicjatywa ta cieszy się poparciem Krajowej Konferencji Biskupów Brazylii (CNBB).

Liderzy krajowego ruchu obywatelskiego w obronie życia zamierzają w najbliższym okresie wręczyć przewodniczącemu izby niższej parlamentu listy z podpisami Brazylijczyków domagających się od deputowanych federalnych zatwierdzenia „Statusu nienarodzonego dziecka”. Zatwierdzenie go jest bardzo ważne, aby zagwarantować nienarodzonemu dziecku podstawowe prawa człowieka od samej chwili poczęcia” – wyjaśnia Jaime Ferreira Lopes – wiceprzewodniczący ruchu „Brazylia bez aborcji”. Aktualnie projekt „Statusu nienarodzonego dziecka” znajduje się na etapie dopracowywania w kilku komisjach parlamentarnych.

Krajowy ruch obywatelski w obronie życia „Brazylia bez aborcji” przygotowuje też piątą edycję narodowego marszu w obronie poczętego życia. Manifestację zaplanowano na 26 czerwca w Brasílii na placu przed budynkami ministerstw.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama