Bł. Janowi Pawłowi II udało się otworzyć drzwi wzajemnego zrozumienia i współpracy między Azerbejdżanem i Stolicą Apostolską. Tak skomentował wizytę w tym kraju prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.
Przebywający w Azerbejdżanie kard. Fernando Filoni razem z tamtejszą wspólnotą katolicką świętuje 10-lecie historycznej wizyty Papieża-Polaka. Watykański purpurat odbył również spotkania z władzami państwowymi i religijnymi.
W czasie Eucharystii w liturgiczne wspomnienie apostoła Barnaby kard. Filoni zachęcił azerskich katolików by byli Kościołem misyjnym. Przynaglał ich do usilnej modlitwy za miejscowe powołania kapłańskie i zakonne, za rodziny oraz za owocną współpracę z wiernymi świeckimi. Prefekt misyjnej kongregacji zwrócił uwagę, że azerscy chrześcijanie żyją w oceanie niechrześcijan, których kultura czy sposób myślenia nie zawsze znajduje ich aprobatę. Zachęcił on miejscową wspólnotę do bycia mimo trudności radosnymi świadkami Chrystusa, którzy dając przykład chrześcijańskiego życia mają promieniować optymizmem i gościnnością. Wczoraj watykański hierarcha spotkał się z przedstawicielami wspólnot misyjnych pracujących w Azerbejdżanie. Były wśród nich misjonarki miłości i salezjanie.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.