Powstanie w Luboniu, wokół dotychczasowego kościoła filialnego parafii pw. św. Barbary.
Za miesiąc wejdzie w życie dekret arcybiskupa metropolity poznańskiego powołujący do istnienia pierwszą w archidiecezji poznańskiej parafię pw. błogosławionego Jana Pawła II. Powstanie ona w Luboniu, wokół dotychczasowego kościoła filialnego parafii pw. św. Barbary przy ul. Źródlanej.
Do nowej parafii należeć będą mieszkańcy osiedla Lubonianka. Święto patronalne obchodzone będzie 22 października, we wspomnienie liturgiczne bł. Jana Pawła II. Abp Stanisław Gądecki mianował pierwszym proboszczem wspólnoty ks. Pawła Dąbrowskiego, dotychczasowego proboszcza w Rosku.
Nowa parafia ma już kościół, którego budowę rozpoczęto w 2008 roku z myślą o uczczeniu papieża Polaka. Świątynia powstała w ciągu dwóch lat. Po beatyfikacji Karola Wojtyły, 13 maja ub. roku kościół otrzymał wezwanie bł. Jana Pawła II.
Mieszkańcy Lubonia zaraz po śmierci Jana Pawła II spontanicznie zgromadzili się na modlitwie na wzgórzu, które od tego czasu nazywane jest wzgórzem papieskim. Nieopodal powstał też Park Jana Pawła II. W Luboniu znajduje się także gimnazjum poświęcone pamięci papieża Polaka.
Luboń to miejscowość położona na lewym brzegu Warty, granicząca od północy z Poznaniem. Miasto liczy ponad 30 tys. mieszkańców. Parafia bł. Jana Pawła II będzie czwartą wspólnotą parafialną w Luboniu.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych