Dworak nie przyszedł do Sejmu na spotkanie ws. TV Trwam

Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jak ognia unika konfrontacji na merytoryczne argumenty z Fundacją Lux Veritatis, której odmówił koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym, twierdzi "Nasz Dziennik".

Gazeta pisze, że Dworak, choć był zaproszony, odmówił udziału w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds.Przeciwdziałania Ateizacji Polski, który zajmował się problemem dyskryminacji Telewizji Trwam. Obecność szefa KRRiT i przedstawicieli Fundacji miała być okazją do skonfrontowania argumentów obu stron, głównie w kwestiach ekonomicznych, bo te zdecydowały o odrzuceniu wniosku Fundacji Lux Veritatis o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na multipleksie.

Podczas posiedzenia b. przewodniczący KRRiT prof. Ryszard Bender zwrócił uwagę na analogię między sytuacją Telewizji Trwam a Radia Maryja, które na początku lat 90. starało się o koncesję ogólnopolską. O. Tadeusz Rydzyk potwierdził, że wtedy też mówiono o braku środków. - Niech się nie martwią o nasze pieniądze, apelował, zastanawiając się, kto daje pieniądze podmiotom, które ich naprawdę nie miały. - Krajowa Rada wie, oni wiedzą, ale my nie wiemy, kto daje pieniądze. To może być niezgodne z prawem, powiedział dyrektor Radia Maryja.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama