Działaniu KRRiT, która odrzuciła wniosek Fundacji Lux Veritatis o koncesję na nadawanie programu TV Trwam na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej, zamierza przyjrzeć się Episkopat Polski, zapowiada "Nasz Dziennik".
Bp Wojciech Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski uważa, że zarówno problem cyfryzacji, jak i przyznawania związanych z nią koncesji, powinien być jednym z przedmiotów refleksji biskupów. Hierarcha powiedział "Naszemu Dziennikowi", że nie chodzi o przywileje dla katolickich mediów, lecz o przyznawanie równych praw mediom w ogóle.
Według biskupa dyskusja o tym problemie jest ważnym krokiem, który trzeba podjąć w obliczu restrukturyzacji, czyli przechodzenia na platformy cyfrowe. Dodał, że liczy na to, iż przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji zostaną dostrzeżone wszystkie środowiska i zostanie im umożliwione włączenie się w platformę cyfrową.
Swojego zaniepokojenia decyzją KRRiT dotyczącą Telewizji Trwam nie kryją również inni polscy hierarchowie, a rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch uważa, że należy bliżej przyjrzeć się tej kwestii: co mówi prawo, jakie są wymagania wobec kandydatów i dlaczego Telewizja Trwam nie otrzymała częstotliwości. - To zaskakujące, bo stacje które otrzymały miejsce są przeróżnymi telewizjami, więc trzeba przeanalizować dlaczego tak się stało - ocenił Kloch.
Przeczytaj komentarz Szacunek Rady
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.
Nie szukamy pierwszych czy najwygodniejszych miejsc, bo są to ślepe zaułki.