Urodziny Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego

Blisko 15 tys. wiernych świętowało urodziny diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej podczas sobotnich uroczystości na koszalińskim stadionie Gwardii.

Od rana katechezy głosili ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, znani na całym świecie włoskich charyzmatycy, pracujący od lat z mieszkańcami slumsów w São Paolo w Brazylii. W godzinie miłosierdzia rozpoczęła się dziękczynna Eucharystia, której przewodniczył abp Andrzej Dzięga. Mszę koncelebrowali biskupi z całej metropolii szczecińsko-kamieńskiej, biskup boliwijskiej diecezji Oruro Krzysztof Białasik oraz blisko 350 prezbiterów.

Obchody rocznicowe w Koszalinie, zarówno podczas rekolekcji kapłańskich, Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń katolickich, które poprzedziły sobotnie świętowanie, jak i w czasie głównego spotkania na stadionie, obfitowały w niezwykłe znaki działania Ducha Świętego. Wielu ludzi po raz pierwszy doświadczyło obecności Boga w tak namacalny sposób. Było wiele uzdrowień fizycznych i duchowych. Wielu ludzi modliło się darem języków. Niektórzy po latach nawrócili się do Boga.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama