Największa pielgrzymka w Fatimie

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie przyjmuje od czwartku 17 maja do niedzieli 20 maja pielgrzymkę Hiszpańskiej Adoracji Nocnej. Pielgrzymka ta jest uważana za największą zagraniczną pielgrzymkę przybywającą z jednego tylko kraju.

Pielgrzymka ta odbywa się 1987 r., przybywa w niej ponad pięć tysięcy osób. W tym roku pielgrzymuje również trzech hiszpańskich biskupów.

Na cztery dni Hiszpanie przygotowali aktywny program oparty na refleksji i modlitwie. Tegoroczna pielgrzymka przyjęła za temat hasło towarzyszące w tym roku przygotowaniom do 100. rocznicy Objawień Fatimskich: „Chcecie ofiarować się Bogu?”.

Hiszpańska Adoracja Nocna przygotowała specjalną 216-stronicową książkę, w której obok historii i przesłania objawień znajduje się przewodnik, program, modlitwy, zdjęcia i teksty do refleksji. Pierwsze strony książki ogłaszają: „Bóg jest jedynym powodem pielgrzymki”.

Na zakończenie pielgrzymki Mszy św. będzie przewodniczył emerytowany ordynariusz diecezji Portalegre–Castelo Branco, bp Augusto Alves Ferreira da Silva.

Według danych Sanktuarium w Fatimie w 2011 r. najwięcej zorganizowanych pielgrzymek zagranicznych przybyło z Hiszpanii (33 821 pielgrzymów), Włoch (29 603 pielgrzymów) i z Polski (12 421 pielgrzymów).
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama