ŚDM na Wybrzeżu Kości Słoniowej?

Obchody Światowego Dnia Młodzieży z udziałem papieża na kontynencie afrykańskim mogłyby się odbyć na Wybrzeżu Kości Słoniowej – uważa sekretarz Papieskiej Rady ds. Kultury, bp Barthélemy Adoukonou. Wezwał on młodych katolików tego kontynentu, aby zwrócili się do Ojca Świętego z prośbą o organizację ŚDM w Afryce.

W 2013 r. ŚDM odbędzie się w Rio de Janeiro w Brazylii. W rozmowie z agencją ACI Prensa bp Adoukonou stwierdził, że kolejnym miejscem goszczącym młodych katolików z całego świata może być Afryka. Argumentował, że skoro według słów Benedykta XVI Afryka jest duchowym płucem ludzkości, to dlaczego nie miałaby nim być także afrykańska młodzież chrześcijańska.

Pytany o konkretne miejsce, w którym można by zorganizować ŚDM w Afryce, pochodzący z Beninu hierarcha wskazał na stolicę Wybrzeża Kości Słoniowej, Jamusukro. Znajduje się tam replika bazyliki św. Piotra w Rzymie, poświęcona w 1990 r. przez bł. Jana Pawła II. Świątynia, ta, nosząca wezwanie Matki Bożej Królowej Pokoju, jest największym kościołem w Afryce i jednym z największych chrześcijańskich miejsc kultu na świecie. Jednak, jak zaznaczył bp Adoukonou, jest to tylko jego „pragnienie”, nie zapadły bowiem żadne decyzje.

Po raz pierwszy o możliwości zorganizowania ŚDM w Afryce mówiono w marcu br. podczas zebrania organizatorów ŚDM w Madrycie (2011) i Rio de Janeiro (2013) w Rocca di Papa pod Rzymem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama