Konieczność „podtrzymania żywej wiary i jej szerzenia w Szwajcarii” uznali zwierzchnicy Kościołów katolickiego i prawosławnego w tym kraju.
We Fryburgu odbyło się w dniach 8-9 maja posiedzenie obu episkopatów. Było to, jak podkreślono, pierwsze takie spotkanie. Miało służyć wzajemnemu poznaniu, wspólnej modlitwie oraz wymianie spostrzeżeń na temat najważniejszych wyzwań duszpasterskich. W wydanym na koniec komunikacie czytamy, że oba Kościoły uważają się nawzajem za siostrzane, stąd też stwierdzono wspólną odpowiedzialność za ewangelizację i głoszenie chrześcijańskich wartości. Uznano też za wskazane kontynuowanie rozpoczętej współpracy.
Podczas ekumenicznego spotkania we Fryburgu zwrócono również uwagę na liczebny wzrost wspólnoty prawosławnej w Szwajcarii, która dzięki imigracji z różnych krajów przekroczyła 150 tys. wiernych. Tamtejszy episkopat prawosławny, ustanowiony oficjalnie przed dwoma laty, liczy aktualnie siedmiu biskupów. Przy okazji katolicko-prawosławnego spotkania fryburski instytut studiów ekumenicznych przyznał obecnemu nuncjuszowi w Wielkiej Brytanii specjalne wyróżnienie. Abp Antonio Mennini otrzymał „Srebrną Różę św. Mikołaja” za działalność ekumeniczną w czasach, gdy był nuncjuszem w Moskwie (2002-2010).
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.
Nie szukamy pierwszych czy najwygodniejszych miejsc, bo są to ślepe zaułki.