Ekumenicznie o wierze Helwetów

Konieczność „podtrzymania żywej wiary i jej szerzenia w Szwajcarii” uznali zwierzchnicy Kościołów katolickiego i prawosławnego w tym kraju.

We Fryburgu odbyło się w dniach 8-9 maja posiedzenie obu episkopatów. Było to, jak podkreślono, pierwsze takie spotkanie. Miało służyć wzajemnemu poznaniu, wspólnej modlitwie oraz wymianie spostrzeżeń na temat najważniejszych wyzwań duszpasterskich. W wydanym na koniec komunikacie czytamy, że oba Kościoły uważają się nawzajem za siostrzane, stąd też stwierdzono wspólną odpowiedzialność za ewangelizację i głoszenie chrześcijańskich wartości. Uznano też za wskazane kontynuowanie rozpoczętej współpracy.

Podczas ekumenicznego spotkania we Fryburgu zwrócono również uwagę na liczebny wzrost wspólnoty prawosławnej w Szwajcarii, która dzięki imigracji z różnych krajów przekroczyła 150 tys. wiernych. Tamtejszy episkopat prawosławny, ustanowiony oficjalnie przed dwoma laty, liczy aktualnie siedmiu biskupów. Przy okazji katolicko-prawosławnego spotkania fryburski instytut studiów ekumenicznych przyznał obecnemu nuncjuszowi w Wielkiej Brytanii specjalne wyróżnienie. Abp Antonio Mennini otrzymał „Srebrną Różę św. Mikołaja” za działalność ekumeniczną w czasach, gdy był nuncjuszem w Moskwie (2002-2010).
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.