Pigułki z suszonych dzieci

Południowokoreańskie władze celne poinformowały o udaremnieniu 35 prób przemytu ponad 17 tys. kapsułek, które miały być środkami na podniesienie odporności, a zawierały sproszkowane ciała dzieci nienarodzonych.

Kapsułki zostały wyprodukowane w północno-wschodnich Chinach. W kraju tym aborcje przeprowadzane są na ogromną skalę. Ciała dzieci były krojone na niewielkie fragmenty, suszone, mielone i porcjowane w postaci kapsułek.

Według władz koreańskich, nabywcami pigułek są Chińczycy mieszkający w Korei Południowej. Osoby zatrzymane twierdziły, że nie wiedziały o ludzkim pochodzeniu ich zawartości.

W doniesieniach na ten temat zwraca się uwagę, że szmuglowany specyfik zawierał ludzką krew i chorobotwórcze drobnoustroje, jak gdyby potencjalna możliwość zarażenia była najbardziej bulwersującym elementem makabrycznych odkryć koreańskich celników.

Problem wykorzystywania martwych płodów lub noworodków jest w Chinach znany od dawna. W 2006 r. odkryto w prowincji Gansu 123 czaszki i części ciał dzieci ugotowanych z substancjami aromatycznymi. W latach 90. XX w. w prowincji Guangdong ujawniono handel ludzkimi płodami, które gotowano, aby przyrządzić zupę, reklamowaną jako środek odmładzający. W 2003 r. tamtejsza policja usiłowała zablokować informacje o kilku restauracjach podających zupy z martwych dzieci biznesmenom z Tajwanu i Hongkongu, oświadczając, że jest to historia sfabrykowana, by zaszkodzić wizerunkowi Chin.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, CHINY

Reklama

Reklama