Piłkarze wspierają ŚSR

AC Milan i Inter Mediolan reklamowały Światowe Spotkanie Rodzin podczas derby swojego miasta.

Jednym z meczy w przedostatniej kolejce Serie A, rozegranej w ubiegłą niedzielę, było derby Mediolanu – między drużynami Interu i AC Milan. Piłkarze obu drużyn zaangażowali się w reklamę Światowego Spotkania Rodzin, które rozpocznie się w tym mieście 30 maja 2012 roku. Przed meczem wybiegli na murawę w koszulkach z oficjalnym logo imprezy. Ponadto na telebimie na stadionie San Siro, na którym rozegrany został pojedynek, pokazano oficjalny film reklamujący Spotkanie.

Mecz zakończył się zwycięstwem Interu 4:2, co pozbawiło AC Milan szans na tytuł mistrzowski. Już wiadomo, że tegorocznym mistrzem Włoch będzie Juventus Turyn.

VII Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się 30 maja do 3 czerwca 2012 roku pod hasłem: „Rodzina: Praca i Święto”. Imprezę organizuje archidiecezja Mediolanu i Papieska Rada ds. Rodziny. Na San Siro Benedykt XVI spotka się z uczestnikami 2 czerwca, organizatorzy spodziewają się, że w kończącej imprezę Mszy św. weźmie udział milion uczestników.

Pierwsze Światowe Spotkanie Rodzin odbyło się w 1994 roku w Rzymie z inicjatywy Jana Pawła II. Poprzednie spotkanie odbyło się w 2009 roku w Meksyku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama