Benedykt XVI o rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II

Benedykt XVI przypomniał o przypadającej we wtorek pierwszej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II. Podczas spotkania z wiernymi w południe w Watykanie papież pozdrowił także przedstawicieli polskiego episkopatu, którzy uczestniczyli w uroczystościach w Gnieźnie.

Zwracając się do wiernych przybyłych na plac świętego Piotra na modlitwę maryjną, Benedykt XVI skierował słowa do uczestników europejskiego spotkania studentów, zorganizowanego przez diecezję rzymską w związku z pierwszą rocznicą beatyfikacji Jana Pawła II.

"Jutro wieczorem połączę się duchowo z wami w czasie czuwania, które będzie miało miejsce w Tor Vergata przy wielkim krzyżu Światowych Dni Młodzieży z roku 2000"- mówił papież. Na terenie tego rzymskiego miasteczka uniwersyteckiego odbyło się wtedy pamiętne spotkanie polskiego papieża z 2 milionami młodych katolików.

Benedykt XVI pozdrowił również uczestników niedzielnej beatyfikacji włoskiego działacza katolickiego, wykładowcy uniwersyteckiego, ekonomisty i socjologa Giuseppe Toniolo (1845-1918) w bazylice świętego Pawła za Murami. Był on orędownikiem zaangażowania katolików w życie polityczne i społeczne. Papież zwrócił uwagę na aktualność myśli nowego błogosławionego , który - jak zauważył - "wskazywał prymat osoby ludzkiej i solidarności".

Po polsku Benedykt XVI powiedział: "Moją szczególną modlitwą ogarniam dzisiaj Episkopat Polski, arcybiskupa prymasa i uczestników uroczystości odpustowych w Gnieźnie".

"Niech święty Wojciech, patron Polski, wyprasza obfitość łask dla Kościoła, zwłaszcza dar licznych powołań kapłańskich i zakonnych, pomyślność dla waszej Ojczyzny i polskich rodzin. Z serca błogosławię wam wszystkim" - dodał papież.

W sobotę i w niedzielę w Gnieźnie odbyły się uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg