Nie tylko Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, ale i urząd Rzecznika Praw Obywatelskich został zalany lawiną skarg w związku z odmową przyznania Telewizji Trwam miejsca na naziemnym multipleksie cyfrowym, dowiedział się "Nasz Dziennik".
Napływ listów w tej sprawie można określić jako masowy, przyznał Grzegorz Matejczuk, dyrektor Zespołu Prawa Administracyjnego i Gospodarczego Biura RPO. Dodał, że obecnie prowadzona jest niezbędna analiza sprawy, mająca na celu ustalenie istnienia podstaw prawnych do kontynuowania działań przez RPO w ramach przyznanych mu kompetencji i środków.
Jak podaje ND, autorzy jednego z listów skarżą się, że "w Polsce w wielu obszarach demokracja niestety nie funkcjonuje" i wymieniają wśród niedemokratycznych obszarów spółdzielczość mieszkaniową i mieszkalnictwo oraz... KRRiT - organ konstytucyjny odpowiedzialny za ład medialny w kraju.
Na razie eksperci RPO badają skargi. Jeśli rzecznik uzna, że doszło do dyskryminacji katolików lub innego naruszenia praw i wolności obywatelskich, ma prawo przystąpić w charakterze prokuratora do postępowania w sprawie koncesji przed sądem administracyjnym. Może też zdecydować się na wystąpienie generalne w sprawie konstytucyjnych podstaw ładu medialnego w Polsce, pisze gazeta.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.
Nie szukamy pierwszych czy najwygodniejszych miejsc, bo są to ślepe zaułki.