W niedzielę święto Bożego Miłosierdzia

Ponad 150 tys. pielgrzymów odwiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w związku z niedzielnymi obchodami święta Bożego Miłosierdzia - przewidują organizatorzy.

Święto to ustanowił w 2000 r. papież Jan Paweł II. Jest obchodzone na całym świecie w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

Jak poinformował dziennikarzy w środę zastępca rektora łagiewnickiego sanktuarium ds. duszpasterskich ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, tegoroczna uroczystość ma szczególny wymiar; mija bowiem 10 lat, odkąd Jan Paweł II poświęcił bazylikę w Łagiewnikach i zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.

Organizatorzy spodziewają się, że przez najbliższe dni Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odwiedzi między 150 a 200 tys. pielgrzymów z całej Polski oraz zagranicy. Mają przybyć m.in. wierni z Austrii, Francji a nawet ze Stanów Zjednoczonych.

Obchody rozpoczną się nocnym czuwaniem modlitewnym. O północy z soboty na niedzielę mszę św. odprawi ks. biskup Grzegorz Ryś. O godz. 10 odbędzie się główne nabożeństwo przy ołtarzu polowym, przed bazyliką. Odprawi je metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

Sanktuarium w Łagiewnikach jest jednym z najważniejszych na świecie miejsc związanych z kultem Bożego Miłosierdzia. Tutaj w 1938 r. zmarła jego orędowniczka s. Faustyna Kowalska, kanonizowana 30 kwietnia 2000 roku przez papieża Jana Pawła II; tu znajduje się słynący łaskami obraz Jezusa Miłosiernego. W 2002 roku Jan Paweł II poświęcił nowo wybudowaną bazylikę w Łagiewnikach i zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg