Wielkie czekoladowe jajo to konieczność

Włoskie dzieci nie wyobrażają sobie Wielkanocy bez prezentów w postaci wielkich czekoladowych jajek w kolorowych opakowaniach. Każdy mały Włoch dostaje od rodziców i krewnych po kilka takich jajek z zabawką w środku.

Przed świętami do sklepów we Włoszech trafiają miliony ogromnych czekoladowych jajek, przede wszystkim z zabawkami i gadżetami, związanymi z filmami rysunkowymi. Własne wersje wielkanocnych łakoci z pluszową zabawką lub lalką w środku przygotowują najbardziej znani producenci czekolady.

Ceny jajek wahają się od około 7-8 do kilkunastu euro. Te najbardziej atrakcyjne znikają ze sklepów już na kilka tygodni przed Świętami.

Rodzice i inni członkowie rodziny obowiązkowo konsultują z dziećmi, co ma zawierać wielkanocny podarek. W tej dziedzinie o pomyłce nie może być mowy - w większości przypadków najmłodsi mają swoich ulubionych bohaterów filmowych, o czym muszą pamiętać ofiarodawcy.

Wśród wielkanocnych jajek dla dziewczynek od lat niezmiennie królują te z lalką Barbie, księżniczkami, z postaciami z bajki "Hello Kitty" oraz z wróżkami Winx z budzącej rekordy popularności włoskiej serii filmów animowanych.

Dla chłopców przygotowano wersje z bohaterami z japońskich filmów animowanych, m.in. z serii "Ben 10", "Dragon Ball", "Spiderman", "Transformers" czy "Gormiti". Ogromną popularnością cieszą się również jajka z postaciami ze słynnych kreskówek np. " Tom i Jerry", "Zwariowane melodie" i "Simpsonowie".

Nie zapomniano o najmłodszych kibicach piłki nożnej - dla nich są jajka w barwach najbardziej znanych włoskich klubów i z klubowymi gadżetami w środku.

Wykwintne ogromne jaja z wysokiej jakości czekolady przygotowują cukiernicy. Te ręcznie zdobione arcydzieła kosztują nawet kilka razy więcej niż wyroby przemysłowe.

Gigantyczne, pięknie udekorowane jajo z czekolady o wadze 250 kilogramów i wysokości 2,5 metra otrzymał przed świętami papież Benedykt XVI od cukierników z włoskiego miasta Cremona. Watykan zapowiedział, że zostanie ono wysłane w prezencie do rzymskiego zakładu karnego dla nieletnich.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg