Przeciwko krzyżowaniu ludzi w czasie wielkopiątkowych misteriów opowiedziała się stanowczo Konferencja Episkopatu Filipin
Od prawie sześćdziesięciu lat w San Pedro Cutud, w prowincji Pampanga, 70 km na północ od stolicy kraju Manili, autentycznie krzyżuje się zgłaszających się ochotników. Chcą oni w ten sposób podkreślić swoją więź z oddającym życie na krzyżu Chrystusem, co często związane jest ze złożonym przez nich specjalnym ślubem. Około dwudziestu osób już zapowiedziało, że będą w tym roku przybici gwoździami do drewnianych krzyży. Urządzane tradycyjne sceny ukrzyżowania, choć są prawdziwe, nie kończą się śmiercią: pokutnicy pozostają na krzyżach ok. 15 min.
Tego typu misteria gromadzą w prowincji tysiące ludzi, tak głęboko wierzących, jak i po prostu ciekawskich, w tym także zagranicznych turystów. Przewodniczący episkopatu Filipin abp José Palma zaapelował, by wierni położyli nacisk bardziej na odnowę swej wiary niż na cierpienie fizyczne. „Wielkanoc powinna być przede wszystkim okazją do pogłębienia życia duchowego, a nie jedynie zewnętrznego i tak spektakularnego manifestowania wiary” – oświadczył arcybiskup.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.