Benedykt XVI nie zapomina o ofiarach przemocy w Nigerii. Napisał do nich list, który odczytał na miejscu jego przedstawiciel, kard. Jean Louis Tauran
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego odwiedził kościół katolicki w Jos, który padł ofiarą ataku bombowego przeprowadzonego przez muzułmańskich terrorystów. Celem jego wizyty jest przekazanie tamtejszej wspólnocie wyznawców Chrystusa wyrazów solidarności i troski Papieża. Z drugiej strony watykański purpurat spotyka się z przedstawicielami islamu. Jak przyznał, Watykan jest zainteresowany poszukiwaniem sposobów, by jak najszybciej zakończyć konflikt międzyreligijny. W jego przekonaniu dwie główne nigeryjskie religie mogą żyć w harmonii i pokoju. By do tego doszło, konieczne jest jednak wzajemne poznanie i pogłębienie znajomości zarówno różnic, jak i tego, co łączy wyznawców chrześcijaństwa i islamu.
Z kolei jeden z przedstawicieli nigeryjskich muzułmanów, emir Mohammed Sambo Haruna, zwrócił uwagę, że krajowy konflikt jest wielowymiarowy. Dotyczy takich kwestii, jak osadnictwo, brak szczerości wśród przywódców oraz bezrobocie młodych ludzi. Sprawami tymi winien się zająć rząd, a w niektórych kwestiach musi dojść do zmiany nigeryjskiej konstytucji.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.