Spowiednik w chaosie współczesności

Spowiednik wobec współczesnych problemów moralnych - to jeden z tematów sympozjum organizowanego przez Komisję Episkopatu ds. Duchowieństwa w dniach 23-26 stycznia na Jasnej Górze

Na rozpoczynające się dziś (23 stycznia) sympozjum w Częstochowie zaproszeni zostali przede wszystkim ojcowie duchowni diecezjalni i dekanalni; rekolekcjoniści głoszący konferencje dla kapłanów oraz spowiednicy kapłanów i osób konsekrowanych.

- Spowiedzi nie można traktować jako czegoś dodatkowego - trzeba wpisać ją na nowo w życie chrześcijańskie - uważa ks. prof. Janusz Królikowski, jeden z gości sympozjum. „Współczesne problemy moralne domagają się odpowiedzi” - dodaje duchowny.Sympozja dla księży rekolekcjonistów, ojców duchownych i spowiedników kapłańskich organizowane są od 1982 r. przez Komisję Episkopatu ds. Duchowieństwa, której przewodniczącym jest obecnie kard. Stanisław Dziwisz. Zadaniem Komisji jest przede wszystkim formacja do kapłaństwa i posługi kapłańskiej.

Sympozjum na Jasnej Górze potrwa do czwartku, 26 stycznia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SPOWIEDŹ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Grażyna
  23.01.2012 13:56
  W ręce spowiedników i w ogóle księży złożył Bóg wielki skarb, wielki dar, z którego powinniśmy korzystać. Jednanie ludzi z Bogiem, sprawowanie Eucharystii to największe cuda na świecie. Cuda, które dzieją się codziennie. Bóg jest blisko nas, tak blisko...
 • Samuel
  23.01.2012 14:16
  Jeżeli nie wie się co jest grzechem, to trudno mówić o spowiedzi!
  W Kościele już dawno nie mówi się co to jest grzech. Spowiedź obecnie można nazwać farsą. Jest to takie mówienie, szczególnie tym "grubym" grzesznikom, że nic się nie stało. Po zadośćuczynieniu została już tylko nazwa. Trudno w takiej sytuacji się dziwić że chrześcijaństwo obecnie nie różni się wiele od materializmu. Śmiertelnym ciosem zadanym zaufaniu wiernych do hierarchii było ukrycie w swoich szeregach komunistycznej a w zasadzie ruskiej agentury. Kościół tak uległ materializmowi, że materialiści nie walczą już merytorycznie z Kościołem, ale zwalczają już tylko symbole religii chrześcijańskiej, bo czego innego już nie ma.
 • Sylwia
  23.01.2012 14:34
  Drodzy księża,bardzo Was cenimy jako katechetów,administratorów,kaznodziejów,animatorów kultury itp.ale najbardziej jesteście nam potrzebni w konfesjonałach!Bez Waszego czasu poświęconego dla nas,bez Waszej uwagi,mądrości i osobistej świętości,również nam będzie trudniej zostać świętymi...
  Wiele osób poszukuje dziś dobrego spowiednika,kierownika duchowego,specjalisty od relacji człowieka z Bogiem.Jesteście nam bardzo potrzebni:)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.