Wyzwaniom związanym z nową ewangelizację poświęcony jest ogólnoświatowy kongres Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.
Spotkanie odbywa się w Grottaferrata pod Rzymem i uczestniczą w nim kapłani, siostry zakonne oraz świeccy z ponad 20 krajów świata.
Mówi uczestnicząca w spotkaniu siostra Bernadetta Turecka, przełożona Prowincji Polskiej Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego (Pallotynek):
„Zebranie generalne poświęcone jest tematowi «Być autentycznym apostołem Jezusa Chrystusa we współczesnym świecie». Jako rodzina palotyńska żyjąca w ponad 40 krajach świata pragniemy wspólnie zastanawiać się nad możliwością realizowania misji Jezusa Chrystusa we współczesnym świecie według wskazań Ojca Świętego. Dlatego też dokument synodu biskupów o nowej ewangelizacji jest naszym dokumentem roboczym, nad którym w ciągu najbliższych dni będziemy się pochylać, by odszukać konkretne wezwania skierowane do rodziny palotyńskiej. Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego jest stowarzyszeniem na prawie papieskim. Żyją w nim siostry misjonarki apostolstwa katolickiego, księża pallotyni oraz ludzie świeccy. Wszędzie tam gdzie są obecni członkowie stowarzyszenia staramy się, by misję Kościoła wypełnić razem, by dać świadectwo, że Kościół katolicki jest Kościołem komunii. Jednym z tematów trwającego do 18 stycznia spotkania jest też konieczność większego angażowania ludzi świeckich w życie Kościoła”.
Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego zostało założone w 1835 r. w Rzymie, przez św. Wincentego Pallottiego i grupę jego duchownych i świeckich współpracowników. Aktualnie jego członkowie obecni są na wszystkich kontynentach.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.
Nowe władze polskiego Episkopatu zostały wybrane w marcu 2024 roku.