Benedykt XVI: Eucharystia szczytem modlitwy

O Eucharystii jako szczycie chrześcijańskiej modlitwy mówił Benedykt XVI podczas dzisiejszej (11 stycznia) audiencji ogólnej. Papież przeanalizował modlitwę Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy i zaznaczył, że Eucharystia sprawowana współcześnie w Kościele jest zjednoczeniem z modlitwą Jezusa.

Czytaj pełny tekst papieskiej katechezy

Ojciec Święty zauważył, że wychodząc od modlitwy dziękczynienia i błogosławieństwa Jezus dochodzi do daru eucharystycznego, daru z Siebie samego. Jednocześnie, mówił papież, modlitwa Jezusa, kiedy zbliża się próba także dla jego uczniów, podtrzymuje ich w słabości.

TŁUMACZENIE:
„Eucharystia jest pokarmem pielgrzymów, który staje się mocą także dla tych, którzy stają się zmęczeni, wyczerpani i zdezorientowani. A modlitwa jest szczególnie kierowana za Piotra, aby nawróciwszy się umacniał braci w wierze.”

Benedykt XVI podkreślił, że uczestnicząc w Eucharystii, w niezwykły sposób żyjemy modlitwą jaką wznosił Jezus i którą nieustannie wznosi za każdego, aby zło, które wszyscy napotykamy w życiu, nie zwyciężyło i działała w nas przekształcająca moc śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.TŁUMACZENIE:
„Uczestnicząc w Eucharystii, karmiąc się Ciałem i Krwią Syna Bożego, łączymy naszą modlitwę z modlitwą Baranka Paschalnego w Noc Ostatniej Wieczerzy, aby nasze życie nie zagubiło się, pomimo naszych słabości i niewierności, ale uległo przekształceniu.”

Na zakończenie Ojciec Święty apelował, by nasze uczestnictwo w Eucharystii, niezbędne dla życia chrześcijańskiego, było zawsze najwyższym punktem całej naszej modlitwy. Prosił, byśmy będąc głęboko zjednoczeni z ofiarą Chrystusa mogli przekształcać nasze krzyże w wolną i odpowiedzialną ofiarę miłości względem Boga i braci.

A oto pozdrowienie skierowane do pielgrzymów z Polski:

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg