W niedzielę 82. urodziny kard. Glempa

W niedzielę, 18 grudnia, kard. Józef Glemp będzie obchodził 82. rocznicę urodzin. Dzień ten prymas senior spędzi jak co roku rodzinnym Inowrocławiu, gdzie został ochrzczony.

Uroczystości urodzinowe kard. Glempa rozpoczną się w sobotę, 17 grudnia, o godz. 16.00 w Teatrze Miejskim, gdzie odbędzie się gala urodzinowa połączona z koncertem Antoniny Krzysztoń.

W niedzielę, 18 grudnia, o godz. 18.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP prymas senior odprawi Mszę św. dziękczynną w 82. rocznicę urodzin i chrztu świętego. W Eucharystii uczestniczyć będzie m.in. bp Bogdan Wojtuś.

Kard. Józef Glemp urodził się w Inowrocławiu 18 grudnia 1929 r. i w jego bliskości spędził dzieciństwo i młodość. Mieszkał wraz z rodzicami w pobliskiej miejscowości Rycerzewo. Przed wojną uczęszczał do Szkoły Powszechnej w niedalekim Kościelcu Kujawskim. Po wyzwoleniu kontynuował naukę w inowrocławskim Gimnazjum i Liceum im. Jana Kasprowicza.

Kard. Glemp kiedy tylko może odwiedza rodzinne strony. Od 27 lat spędza w Inowrocławiu rocznicę urodzin. Jak mówi, pragnie w ten sposób uczcić „swój początek” i podziękować za dar życia.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama