Trudno odróżnić prawdę od błędów i kłamstw

Watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone powiedział we wtorek, że "dzisiaj w Europie coraz trudniej odróżnić prawdę od błędów i kłamstw". Opinię tę wyraził, otwierając posiedzenie Rady episkopatów Europy w Watykanie.

Podczas inauguracji obrad kongresu europejskich konferencji episkopatu kardynał Bertone oświadczył: "Obok zdrowej laickości obecny jest też nietolerancyjny laicyzm".

"Zasada niedyskryminowania często jest naruszana" po to, by - jak stwierdził- "wykluczyć obecność pojedynczych duchownych" i "przeciwko małżeństwu między mężczyzną a kobietą, przeciwko obronie życia od poczęcia do śmierci".

"Kryzys gospodarczy ukazuje wyraźnie, że nie do obrony jest rynek, który totalnie odnosi się tylko sam do siebie" - ocenił sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Jego zdaniem sytuacja ta "rodzi pytania dotyczące odpowiedzialności i etyki procesów finansowych".

Zdaniem kardynała Bertone obecny kryzys i jego konsekwencje stawiają "fundamentalne pytanie o przeznaczenie, godność i powołanie duchowe osoby".

"Kościół chce pozytywnie podjąć to wyzwanie, oferując społeczeństwu nowe drogi dialogu" - dodał watykański sekretarz stanu.

Do grona prezydium Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) należy od września przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik.

W piątek prezydium Rady przyjmie na audiencji papież Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama