Papież do ekwadorskiego Kongresu o Rodzinie

Rodzina, która powstaje z miłości mężczyzny i kobiety, z ich pełnego, szczerego zaangażowania się w małżeństwie, nie jest rzeczywistością prywatną, zamkniętą w sobie.

Ze względu na właściwe sobie powołanie stanowi wspaniałą służbę o decydującym znaczeniu dla dobra wspólnego społeczeństwa i dla misji Kościoła - przypomina o tym Papież w przesłaniu do uczestników II Krajowego Kongresu o Rodzinie, trwającego od 9 do 12 listopada w Ekwadorze. Wpisuje się on w latynoamerykańską Misję Kontynentalną i w przygotowania do przyszłorocznego VII Światowego Spotkania Rodzin w Mediolanie.

Temat kongresu brzmi: „Ekwadorska rodzina w misji: praca i świętowanie w służbie osobie i dobru wspólnemu”. Nawiązując do niego, Benedykt XVI zwraca uwagę, że przez pracę człowiek doświadcza swej podmiotowości, uczestnicząc w Bożym planie stwórczym. Dlatego bezrobocie sprzeciwia się godności człowieka. Nie tylko stwarza sytuacje niesprawiedliwości i ubóstwa, które często prowadzą do rozpaczy, przestępczości i przemocy. Powoduje też kryzys tożsamości. Pilna jest zatem potrzeba woli skutecznego zapewnienia wszystkim dostępu do pracy godnej, stałej i dobrze wynagradzanej – pisze Papież do uczestników Kongresu o Rodzinie w Ekwadorze.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama