Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Miłość nie powszednieje, nie starzeje się i nie umiera - mówił na Jasnej Górze bp Stanisław Stefanek podczas Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin.
„Zarówno ojciec, jak i matka, wbrew niektórym schematom, powinni w równym stopniu brać odpowiedzialność za wychowanie dziecka” – podkreślają polscy biskupi w specjalnym liście pasterskim wydanym przed II Tygodniem Wychowania.
Rośnie sprzeciw wobec ratyfikacji Konwencji w sprawie przemocy wobec kobiet i przemocy domowej - mówi w wywiadzie Antoni Szymański, członek Zespołu ds. Rodziny Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski.
Poważnych problemów obawiają się biskupi Argentyny, jeśli w życie wejdą zaproponowane zmiany do Kodeksu Cywilnego.
Duszpasterstwo rodzin oraz promocja naturalnej wizji małżeństwa ma być odtąd dla katolików głównym priorytetem – zapowiada kard. Keith O’Brien w liście pasterskim na ostatnią niedzielę sierpnia, która odtąd co roku będzie w Szkocji Dniem Rodziny.
Wakacje dopiero na półmetku, ale wielu rodziców już się martwi, za co kupi swoim dzieciom wyprawki do szkoły.
Od lipca do września potrwa kampania społeczna pt. „Miłość. Lepiej na całe życie” promująca trwałość relacji małżeńskich. Twórcą inicjatywy jest Fundacja Mamy i Taty. „Chcemy pokazać trwały związek i małżeństwo jako wartość, przypomnieć, że mimo trudności i niesprzyjających czasów warto o nie dbać” – wyjaśnia Paweł Woliński, prezes fundacji.
Rodzice zadowoleni, że dziecko spędza czas w domu, mogą przegapić moment, gdy uzależnia się ono od internetu; wybuchy złości, senność to jedne z symptomów - mówił we wtorek dr Bohdan Woronowicz na konferencji inaugurującej kampanię "W jakim świecie żyjesz?".
Choć raport komisji petycji Parlamentu Europejskiego nie ma mocy prawnej, będzie ważnym argumentem dla rodziców skarżących się na niemieckie urzędy ds. dzieci i młodzieży (Jugendamty) - uważa członek komisji PE, europosłanka Lena Kolarska-Bobińska (PO).
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Papieska intencja na sierpień: „O umiejętność życia wspólnego”.