Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Ponad 20 tys. członków Drogi Neokatechumenalnej wzięło udział w tradycyjnym spotkaniu powołaniowym w Panamie. Ma ono tradycyjnie miejsce dzień po zakończeniu ŚDM. Spotkaniu przewodniczył kard. Seán O'Malley z Bostonu.
W Rzymie odbyło się wielkie dziękczynienie za 50 lat Drogi Neokatechumenalnej. Na spotkanie z Papieżem przybyło z tej okazji ok. 150 tys. członków tej wspólnoty ze 134 krajów świata. Wśród nich także 8 tys. Polaków. Franciszek wręczył krzyże 34 kapłanom, którzy wyruszą z misją ad gentes na cały świat. Rozesłał także ekipy misjonarzy do kilkudziesięciu parafii Wiecznego Miasta.
Wadowice - podobnie jak Kraków pełne radości, młodości i wiary.
Młodzi Francuzi z Drogi Neokatechumenalnej zawitali do Koszalina w drodze na ŚDM.
Kiko Argüello po spotkaniu z papieżem o misji rodzin neokatechumenalnych.
Droga Neokatechumenalna jest prawdziwym darem Opatrzności dla Kościoła naszych czasów – powiedział Franciszek posyłając na cały świat 31 „missio ad gentes”, utworzonych z 200 rodzin z 600 dziećmi.
Papież Franciszek posłał na misje ad gentes 28 kapłanów Drogi Neokatechumenalnej. Będą oni pracować w 11 krajach Starego Kontynentu i w Stanach Zjednoczonych.
W sobotę 1 lutego papież Franciszek spotka się w Watykanie z inicjatorami i przedstawicielami Drogi Neokatechumenalnej z całego świata. Do Auli Pawła VI przybędzie kilka tysięcy członków wspólnot Drogi ze wszystkich kontynentów, reprezentujących jej różne charyzmaty i posługi ewangelizacyjne. Będzie wśród nich ponad 250 członków wspólnot neokatechumenalnych z Polski.
- To jest prorok naszych czasów - mówił o założycielu Drogi Neokatechumenalnej ks. prof. Stanisław Zarzycki, wygłaszając laudację na cześć nowego doktora honoris causa KUL.
Biskupi z Polski i z Europy, liczni przedstawiciele środowisk żydowskich, katechiści Drogi Neokatechumenalnej z całego świata, oraz inni zaproszeni goście wezmą udział w polskiej premierze symfonii „Cierpienie niewinnych”, która odbędzie się 23 czerwca na parkingu przed Bramą Śmierci byłego obozu zagłady Auschwitz II-Birkenau w Oświęcimiu-Brzezince.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
"Aby korzystanie z nowych technologii nie zastępowało relacji międzyludzkich i odbywało się w atmosferze szacunku do każdego człowieka".