Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
O niekończącym się dramacie Syrii, Iraku, Ukrainy i Ziemi Świętej mówił Franciszek podczas audiencji dla uczestników dorocznego spotkania Papieskiej Misji dla Palestyny i Dzieł Pomocy Kościołom Wschodnim (ROACO).
Biskupi nalegają na podpisanie międzynarodowego traktatu o handlu bronią
W siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku trwa od 18 marca Konferencja Końcowa w sprawie Traktatu o Handlu Bronią.
We współczesnym świecie brak woli politycznej w sprawie rozbrojenia czy choćby kontroli handlu bronią. Wciąż zbyt silne są wpływy tych, którzy na tym zarabiają – w ten sposób abp Tomasi w Genewie skomentował podejmowane obecnie starania o zapanowanie nad światowym rynkiem bronią.
O powstrzymanie handlu uzbrojeniem apelują biskupi Azji. Wzywają oni polityków do podpisania nowego traktatu o handlu bronią oraz do redukcji wydatków na ten cel.
Ekumeniczną kampanię na rzecz przyjęcia prawa skutecznie regulującego handel bronią konwencjonalną prowadzi Światowa Rada Kościołów.
Kampanię w sprawie przygotowywanego przez ONZ traktatu o handlu bronią prowadzi od października ub. r. Światowa Rada Kościołów
Głównym celem przygotowywanego obecnie traktatu o handlu bronią ma być nie tylko wprowadzenie norm sprzedaży i zakupu broni konwencjonalnej.
Głównym celem przygotowywanego obecnie międzynarodowego traktatu o handlu bronią ma być ochrona ludzkiego życia i godności. Zwraca na to uwagę Stolica Apostolska w oświadczeniu wydanym w związku z kolejną sesją komitetu przygotowawczego do przyszłorocznej konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie traktatu o handlu bronią.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
"Aby korzystanie z nowych technologii nie zastępowało relacji międzyludzkich i odbywało się w atmosferze szacunku do każdego człowieka".