O powstrzymanie handlu uzbrojeniem apelują biskupi Azji. Wzywają oni polityków do podpisania nowego traktatu o handlu bronią oraz do redukcji wydatków na ten cel.
W przeddzień światowej konferencji pod auspicjami ONZ, która odbędzie się w dniach 2 - 27 lipca 2012 r. w Nowym Jorku, Federacja Konferencji Biskupich Azji (FABC) opublikowała dokument odnoszący się do etycznych i społecznych kosztów zbrojeń.
Azjatycki Kościół przypomina, że handel bronią jest pierwszą przyczyną łamania praw człowieka i dlatego winien być dobrze kontrolowany. W dokumencie podkreśla się, że żadnej broni nie można używać do zbrodni przeciw ludzkości, ludobójstw czy przemocy. Podobnie kontrolowany winien być handel z reżimami łamiącymi prawa człowieka, dlatego konieczna jest pełna przejrzystość i odpowiedzialność w obrocie tym towarem. Biskupów Azji niepokoi również skala tego handlu. Szacuje się, że rocznie wydaje się na broń bilion dolarów. Często znaczne budżety wojskowe mają kraje na drodze rozwoju. Brakuje im funduszy na rozwój społeczny, infrastrukturę czy służbę zdrowia – podkreśla dokument biskupów Azji.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.