O tym, dlaczego płakaliśmy po papieżu, o ideologii gender i o znaczeniu Jana Pawła II dla młodzieży opowiada ks. Luigi Maria Epicoco, autor wywiadu rzeki z papieżem Franciszkiem pt. „Święty Jan Paweł Wielki”.
Słynny biograf papieża George Weigel twierdzi, że nauczanie Jana Pawła II będzie aktualne co najmniej przez najbliższych 50 lat.
Przychodzą nowe pokolenia, które nie poznały z bliska św. Jana Pawła II. Jak przekazać im pamięć o tym wielkim Polaku? Jak zainteresować ich jego niezwykłą osobą? Jak ponieść dalej jego dziedzictwo i jak je rozwijać? Te pytania zadaliśmy szczególnym świadkom życia i pontyfikatu Karola Wojtyły, którzy wypowiadali się już w Radiu Watykańskim w ciągu ostatnich dni.
Z powodu epidemii klerycy nie pojechali do Rzymu na urodziny św. Jana Pawła II, świętowali za to w Tarnowie. I to jak!
Siostry niepokalanki setną rocznicę urodzin Jana Pawła II upamiętniły tańcami lednickimi. Kilkadziesiąt lat temu Karol Wojtyła skakał przez płot szymanowskiego klasztoru. Teraz dla niego skaczą siostry.
Jesteśmy pokoleniem sierot, ludźmi o słabym pojęciu ojcostwa, autorytetu, dlatego cieszyliśmy się, że mamy ojca - mówi ks. prof. Robert Skrzypczak.
W Borzęcinie powstał niezwykły tort dla św. Jana Pawła II. Młodzież chciała go położyć przed kościołem. I wtedy wiatr zaczął nagle zdmuchiwać świeczki…
Na gdańskiej Zaspie stanęła wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej - "To jest nasza Ojczyzna - to jest nasze »być« i nasze »mieć«. Jan Paweł II w Trójmieście - czerwiec 1987".
Papież emeryt Benedykt XVI w swoim przesłaniu z okazji stulecia św. Jana Pawła II.
„On był pasterzem dla całego świata. Miał niezwykle silny głos, wielki autorytet moralny, także w koncercie narodów”.