Strażacy z Piekiełka słowa św. Jana Pawła II przyjęli jak zobowiązanie. 12 września po raz 4. zorganizowali Beskidzkie Sursum Corda.
To hasło kolejnej edycji projektu społecznego prowadzonego przez Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach.
Projekt polega na sadzeniu tradycyjnych drzewek owocowych w całym województwie, nawiązując jednocześnie do Roku św. Jana Pawła II oraz obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.
Jeszcze tylko do 15 lipca w Galerii Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej można podziwiać niezwykłą wystawę prac żywieckiego rzeźbiarza. Leszek Cieślik wykonuje swoje dzieła w kamieniu, zadziwiając odbiorców bogactwem ujęć św. Jana Pawła II, sugestywnie oddających jego miłość do Matki Bożej i ewangeliczne przesłanie jego nauczania.
Karol Wojtyła został ochrzczony 20 czerwca 1920 r. w kościele Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach.
Przyjechał jako mało znany biskup pomocniczy. Mówił o sprawach, którymi zajmował się jeszcze jako młody ksiądz. Pokazał, jakim będzie papieżem.
Na skraju archidiecezji wrocławskiej, w małej Kobylej Głowie wierni zawierzają swoje życie św. Janowi Pawłowi II. I dzieją się cuda.
„Nie można mówić, że przyjęcie Eucharystii na dłoń jest świętokradztwem”. Rozmowa z ks. Pawłem Ptasznikiem.
Tajni współpracownicy SB fotografowali i filmowali uczestników spotkań z papieżem w czasie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny (2-10 czerwca 1979). Mamy te niepublikowane dotąd zdjęcia.
„Urodziłem się w roku 1920, w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli” – mówił Jan Paweł II w 1999 r., odwiedzając cmentarz wojenny w Radzyminie.