W nowej auli synodalnej odbyła się szósta kongregacja kardynałów. Jak poinformował rzecznik Watykanu, wzięło w niej udział 130 purpuratów. Spotkanie dotyczyło bezpośrednich przygotowań do konklawe.
Będą one miały także charakter duchowy, dlatego też kardynałowie zwrócili się z prośbą do dziennikarzy, by nie naciskali na udzielanie wywiadów. W konklawe nie weźmie udziału ze względu na stan zdrowia dwóch kardynałów: Jaime Sin z Filipin i Alfonso Antonio Suarez Rivera z Meksyku.
W czasie konklawe bazylika świętego Piotra będzie normalnie dostępna. Nie zapadła natomiast decyzja w sprawie Grot Watykańskich, w których znajduje się grób Jana Pawła II, gdyż być może kardynałowie elektorzy będą chcieli się tam modlić.
Joaquin Navarro-Valls poinformował ponadto, że papieski grób przykrywa marmurowa płyta z inskrypcją zawierającą imię Jana Pawła II, anagram Chrystusa oraz daty początku i końca pontyfikatu.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Informacje podał sam ambasador Burch po zakończeniu audiencji w Watykanie.
„Świat, w którym żyjemy, potrzebuje piękna, by nie pogrążyć się w rozpaczy” – mówił Leon XIV.
Ojciec Święty spotkał się z uczestnikami Światowego Spotkania na rzecz Braterstwa Ludzkiego.
Zostaliście powołani i wybrani, abyście byli posłani jako apostołowie Pana i słudzy wiary.
Przypomniał, że dziś przypada Narodowy Dzień Polskich Dzieci Wojny.