Ksiądz Krzysztof Kozera został mianowany przez abp. Henryka Hosera nowym administratorem parafii w Jasienicy - poinformował rzecznik prasowy kurii diecezji warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki.
Rzecznik dodał, że nowy administrator ma przejąć parafię w najbliższym czasie, do 5 lipca.
Dzieduszycki poinformował też, że jest już decyzja Watykanu w sprawie poprzedniego proboszcza parafii ks. Wojciecha Lemańskiego, ale rzecznik nie chciał jej ujawnić. Abp Hoser chce najpierw przekazać decyzję osobiście samemu zainteresowanemu - zaznaczył. Dodał, że arcybiskup od ponad tygodnia stara się nawiązać kontakt z ks. Lemańskim, ale on jednak unika kontaktu ze swoim zwierzchnikiem.
Ksiądz Lemański był proboszczem parafii w Jasienicy do lipca 2013 roku. Został usunięty dekretem abp. Hosera za "brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych".
Kościół w Jasienicy jest zamknięty od 15 kwietnia aż do odwołania. Stało się to po tym, jak nabożeństwa w Niedzielę Palmową były wielokrotnie zakłócane przez zwolenników ks. Lemańskiego.
Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało komunikat po tym spotkaniu.
„Nie bójmy się prosić, zwłaszcza gdy wydaje nam się, że na to nie zasługujemy".
Została podarowana w 1963 r. Pawłowi VI przez ówczesnego ambasadora Brazylii.
„Abyśmy zrozumieli wzajemną zależność wszystkich istot stworzonych".