Wicepremier Hiszpanii Soraya Sáenz wyraziła wdzięczność za rolę, jaką odgrywa Kościół w Hiszpanii w pokonaniu przez ten kraj aktualnego kryzysu gospodarczego.
Uczestnikiem dzisiejszych uroczystości w Watykanie była wicepremier Hiszpanii Soraya Sáenz de Santamaría. W czasie spotkania w ambasadzie tego kraju przy Stolicy Apostolskiej powiedziała ona, że ogłoszenie Jana z Avili doktorem Kościoła pozwala uznać jego mistrzostwo jako kaznodziei oraz jego wiedzę. Podkreśliła, że Hiszpanie są dumni z tego, że dołącza on do grona trzech innych hiszpańskich doktorów Kościoła: św. Teresy z Avili, św. Izydora z Sewilli i św. Jana od Krzyża.
Korzystając z okazji wicepremier Sáenz wyraziła wdzięczność za rolę, jaką odgrywa Kościół w Hiszpanii w pokonaniu przez ten kraj aktualnego kryzysu gospodarczego, zwłaszcza by ulżyć tym, których dotknął on najbardziej. Między innymi w miniony czwartek Konferencja Episkopatu Hiszpanii opublikowała kolejną deklarację wzywającą, w obliczu trudnej sytuacji ekonomicznej, do wzajemnej solidarności.
Papież przyjął w Watykanie uczestniczki kapituły generalnej sióstr paulistek.
Środowa katecheza stanowiła kontynuację rozważań dotyczących Paschy Jezusa (J 20, 19-23).
... w obronie i promowaniu pokoju, sprawiedliwości i braterstwa między ludźmi.
Jak dyplomaci Stolicy Apostolskiej postrzegają to co dzieje się w świecie?
Papież spotkał się z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego.