Poseł Ruchu Palikota sprzeciwia się chrześcijańskiej kaplicy w porcie lotniczym w Lublinie - pisze "Rzeczpospolita".
Michał Kabaciński (RP) przekonuje, że lotnisko powstaje za pieniądze unijne i w związku z tym nie powinno się kojarzyć tylko z jedną religią. Poza tym Lublin walczył o miano Europejskiej Stolicy Kultury i stąd powinien - jak twierdzi poseł - zabiegać o większą tolerancję.
Władze lotniska, które zostanie oddane do użytku w listopadzie tego roku, przekonują, że problem jest sztuczny. Rzecznik portu Piotr Jankowski powiedział "Rzeczpospolitej", że z kaplicy będzie mógł skorzystać każdy. Będzie w niej wisiał krzyż, bo kaplica powstanie na polskim lotnisku, gdzie większość obywateli to chrześcijanie, ale kiedy przedstawiciele różnych religii modlili się w Asyż, nie byli rozdrażnieni widokiem krzyża - mówi rzecznik.
Kaplice są na większości lotnisk nie tylko w Polsce. W Balicach kaplica działa już od 15 lat. W Modlinie jeszcze takiej nie ma, ale będzie w ogólnodostępnej części terminalu. Warszawski Port Lotniczy im. F. Chopina też ma kaplicę. Modlą się tam nie tylko podróżni, ale także pracownicy lotniska. W niedzielę odprawiane są Msze święte. Wśród odwiedzających kaplicę są nie tylko chrześcijanie. Nawet ortodoksyjni Żydzi wypowiadali się pozytywnie o kaplicy na warszawskim lotnisku - mówi "Rzeczpospolitej" jego rzecznik Przemysław Przybylski.
Gabriele Manzo relacjonował ostatnie tygodnie życia św. Jana Pawła II.
Nowe szczegóły dotyczące warsztatu mistrza włoskiego renesansu.
Papież, przyzywając Bożego Miłosierdzia, ponownie wezwał do modlitwy o dar pokoju.
Krótkie papieskie przesłania: do misjonarzy miłosierdzia i pielgrzymów z Czech.
Obraz ten zajmuje szczególne miejsce w pobożności maryjnej Wiecznego Miasta.
To wizyta, przygotowana m.in. w ramach podziękowania za wszystkie lata współpracy z Franciszkiem.
- poinformował dyrektor watykańskiego Biura Prasowego podczas spotkania z dziennikarzami.