Ojciec Święty: Wiara w mojej ojczyźnie ma przyszłość

Benedykt XVI powiedział podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie, że wiara w Niemczech "ma przyszłość". Papież poświęcił katechezę swej niedawnej podróży do ojczystego kraju.

"Wiara w mojej niemieckiej ojczyźnie ma młode oblicze, jest życiem, ma przyszłość" - ocenił Benedykt XVI relacjonując kolejne etapy podróży, między innymi do Berlina, Erfurtu i Fryburga Bryzgowijskiego. Mówił o "intensywnych i wspaniałych dniach spędzonych w kraju pochodzenia", a swą wizytę nazwał "świętem wiary".

Przeczytaj pełną treść katechezy

Benedykt XVI wspomniał przemówienie, jakie wygłosił w Bundestagu podkreślając, że po raz pierwszy papież wystąpił przed tym zgromadzeniem.

Jako "wzruszające" określił swe spotkanie z ostatnim żyjącym księdzem, który ocalał z hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Dachau.

Papież odnotował też spotkanie z grupą ofiar księży-pedofilów w Erfurcie. "Chciałem je zapewnić o moim żalu i o mojej bliskości z ich cierpieniami" - powiedział.

O pielgrzymce do Niemiec Benedykt XVI mówił również zwracając się do Polaków. "Dziękuję Wam za modlitewne wsparcie podczas mojej wizyty w rodzinnych Niemczech. Dziękuję również tym wszystkim Polakom, którzy byli obecni w Berlinie, Erfurcie, Fryburgu i innych miejscach, jednocząc się z braćmi Niemcami i ubogacając się wzajemnie świadectwem wiary" - powiedział papież po polsku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg