Pozew przeciwko Watykanowi odrzucony

Sędzia sądu federalnego w Nowym Jorku odrzuciła pozew skierowany przeciwko Watykanowi dotyczący praw do wykorzystywania wizerunków ze skarbnicy Biblioteki Watykańskiej.

Sędzia Roslynn Mauskopf uznała, że firma Magi XXI, Inc. z Long Beach nie wykazała, by nie mogła dochodzić swoich praw przed sądami watykańskimi, które są właściwym, zdaniem sędzi, miejscem do rozpatrywania tej sprawy.

Firma Magi XXI pozwała Watykan w 2007 roku przed sądem w Brooklynie pod zarzutem złamania warunków umowy z 2001 roku. Kontrakt miał zezwalać spółce na wykorzystywanie wizerunków z Biblioteki Watykańskiej do sprzedaży świec, czekolady, papieru do opakowań i innych materiałów.

Sędzia Mauskopf odrzuciła zarzuty powoda, który domagał się wszczęcia procesu przed sądem amerykańskim, gdyż dochodzenie swych praw przed jurysdykcją watykańską uważał za zbyt kosztownie i skazane z góry na porażkę.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| POZEW, WATYKAN

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.