Indyjski Kościół się nie podda

Prześladowania chrześcijan w Indiach nie zdołają powstrzymać Kościoła – deklaruje przewodniczący tamtejszego episkopatu kard. Oswald Gracias.

Grupa indyjskich biskupów obrządku łacińskiego przebywa w Rzymie z wizytą ad limina. Dziś hierarchowie odwiedzali watykańskie dykasterie, a sześciu z nich przyjął w Castelgandolfo Benedykt XVI. Dialog z innymi religiami oraz z rządem to główne z poruszanych kwestii. Kard. Gracias jest już po pierwszym spotkaniu z Papieżem.
„To było bardzo dobre spotkanie – powiedział Radiu Watykańskiemu indyjski hierarcha. – Mówiliśmy Papieżowi o naszych problemach. Jest nas mało, 2 proc. społeczeństwa, ale mamy wielki wpływ moralny na nasz kraj. Papież pytał się o prześladowania chrześcijan. Do nich rzeczywiście dochodzi, ale nie zdołały nas zniechęcić, ograniczyć naszej misji. Wręcz przeciwnie, rozwijamy naszą działalność na polu edukacji i opieki medycznej. A zarazem wyjaśniamy naszym rodakom, dlaczego to wszystko robimy: bo Chrystus nauczył nas służyć innym. Obawy, które budzi chrześcijaństwo, są wykorzystywane przez polityków. Dla nich jest to okazja, by umocnić swoją pozycję. Sytuacja trochę się zmienia pod wpływem rządu centralnego. Na początku władze lokalne patrzyły na prześladowania chrześcijan obojętnie. Pod wpływem władz federalnych zaczęto reagować. Problemy wciąż istnieją. Ale sytuacja się poprawia. Na pewno jest lepiej niż było wcześniej”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.