Benedykt XVI wzywa do dzielenia się z biednymi

Benedykt XVI wyraził poparcie dla inicjatywy charytatywnej „Mas por Menos” w Argentynie i zachęcił wiernych do hojnego dzielenia się z potrzebującymi. Papież przypomina Argentyńczykom nauczanie Jezusa, że w oczach Boga liczy się nawet najmniejszy dar.

Doroczna kościelna zbiórka organizowana jest po raz 42. i odbędzie się we wszystkich parafiach kraju w połowie września. Tym razem towarzyszy jej hasło „Swoją pomocą wybierasz życie”. Ojciec Święty zwraca uwagę, że w takim darze znajduje się znak Bożej miłości, która uzdalnia do rezygnacji nawet z tego, co konieczne, by podzielić się z bliźnim. W przekonaniu Benedykta XVI miłość ta nie ukazuje się jedynie sporadycznie, ale winna głęboko przenikać życie chrześcijanina upodabniając go do Boga miłości.

Kampania „Más por menos”, czyli „Więcej za mniej”, zrodziła się w argentyńskim Kościele w latach 70. Od tej pory prowadzona jest regularnie i ma na celu pomoc najbardziej dotkniętym plagą nędzy i cierpienia. Akcja polega na zbieraniu niewielkich kwot pieniężnych na terenie całej Argentyny, by pomóc jak największej liczbie ubogich. W tym roku zebrane fundusze posłużą do budowy mieszkań i stołówek socjalnych oraz na wsparcie drobnej przedsiębiorczości.

W ubiegłym roku katolicy Argentyny w akcji „Mas por Menos” zebrali prawie 11 mln pesos, czyli ponad 8 mln złotych. Jak popularna i ceniona jest ta inicjatywa obrazuje fakt, że zaledwie w ciągu trzech lat hojność Argentyńczyków dla niej się podwoiła.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg