„Mój brat papież” - książka ks. G. Ratzingera

Na półki księgarskie w Niemczech 12 września trafi książka autorstwa brata Benedykta XVI - ks. Georga Ratzingera, “Mój brat, papież”. Jak poinformowała rzeczniczka wydawnictwa Herbig w Monachium, są to pamiętniki 87-letniego brata papieża, opisujące głębokie więzi łączące trójkę rodzeństwa Ratzingerów.

Książka przygotowana jest w formie bardzo osobistej rozmowy, jaką z Georgiem Ratzingerem przeprowadził historyk z Düsseldorfu, a zarazem wydawca publikacji, Michael Hasemann. "Problemy teologiczne oraz kościelne i polityczne odgrywają w książce rolę marginalną" - informuje wydawca.
Ks. prałat Georg Ratzinger, były kapelmistrz katedry w Ratyzbonie, jest starszym bratem papieża i ostatnim żyjącym członkiem jego najbliższej rodziny. Obaj bracia otrzymali święcenia kapłańskie tego samego dnia przed 60 laty. Do dziś wspólnie spędzają urlopy i codziennie do siebie telefonują. W papieskich apartamentach w Watykanie dla brata Benedykta XVI przygotowano specjalny pokój.
Według informacji wydawnictwa, ks. Ratzinger wzruszająco i bardzo szczerze opowiada o życiu prywatnym głowy Ojca Świętego: o tym, jakim jego brat Joseph był dzieckiem, dlaczego rozwijało się w nim powołanie do służby Kościołowi i jakimi drogami decyzja o kapłaństwie doprowadziła go do wyboru w 2005 roku na papieża. „Dzieło, które powstało z okazji diamentowego jubileuszu kapłaństwa obu braci, stanowi zarazem swego rodzaju duchowy testament wspólnie przebytej 60-letniej drogi kapłańskiej” - napisał wydawca książki.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama