Piraci mogą być humanitarni?

Podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w Castel Gandolfo Benedykt XVI zaapelował do piratów, którzy przetrzymują porwanych marynarzy, by traktowali ich "z szacunkiem i człowieczeństwem". Zwrócił się też do rodzin porwanych, by nie traciły nadziei.

"Dzisiaj przypada tak zwana niedziela morza, czyli dzień apostolstwa ludzi morza. Kieruję moją specjalną myśl ku kapelanom i wolontariuszom, którzy zajmują się duszpasterstwem marynarzy, rybaków i ich rodzin" - powiedział papież.

"Zapewniam o mojej modlitwie za marynarzy, którzy niestety zostali porwani w wyniku aktów piractwa. Wyrażam pragnienie, by byli traktowani z szacunkiem i człowieczeństwem i modlę się za ich rodziny, by były mocne w wierze i nie traciły nadziei na ponowne szybkie spotkanie ze swymi bliskimi" - podkreślił Benedykt XVI.

Po modlitwie Anioł Pański papież spotkał się z delegacją krewnych marynarzy, porwanych przez piratów w różnych zakątkach świata.

Benedykt XVI, wypoczywający od kilku dni w podrzymskiej rezydencji, powiedział po polsku: "Już z Castel Gandolfo, serdecznie pozdrawiam Polaków. Chrystus - Siewca słowa o Królestwie Bożym z dzisiejszej Ewangelii - zachęca nas, byśmy byli urodzajną glebą dla rzucanego ziarna słowa. Niech wyda ono plon stokrotny. Niech nie zagłuszą go sprawy tego świata, pogoń za bogactwem".

"Zachęcam, by wakacyjny odpoczynek był dla was także stosowną okazją do lektury Pisma Świętego. Życzę wszystkim dobrych wakacji i z serca błogosławię" - dodał papież..

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.