Krew Papieża odwiedza Włochów

Relikwia z krwią Jana Pawła II została wystawiona w kościele Matki Bożej Łaskawej na włoskiej wyspie Ischia. Relikwię przysłał kardynał Stanisław Dziwisz na prośbę mieszkańców wyspy.

Wierni z Ischii zwrócili się do metropolity krakowskiego z prośbą o relikwię, argumentując, że w ich pamięci żywa pozostaje wizyta polskiego papieża na ich wyspie w Zatoce Neapolitańskiej w 2002 r. Relikwię wystawiono w Ischii kilka dni temu.

Przysłanie jej z Krakowa zbiegło się ze specjalną projekcją - na odbywającym się na Ischii festiwalu filmowym - dokumentu "Jan Paweł II. Szukałem Was..." w reżyserii Jarosława Szmidta. Pokaz odbył się w malowniczej scenerii Zamku Aragońskiego. W kwietniu film obejrzał w Watykanie Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.