Papież do rządzących: podejmujcie wysiłki na rzecz dialogu i negocjacji

Papież Franciszek wezwał w niedzielę rządzących, by podejmowali wszelkie wysiłki na rzecz dialogu i negocjacji. Niech ustanie eskalacja na świecie - powiedział podczas spotkania w Watykanie na modlitwie Anioł Pański.

"Zachęcam do modlitwy za Sudan, gdzie dalej nie ma rozwiązania pokojowego dla wojny, trwającej od ponad roku. Niech zamilknie broń i niech przy zaangażowaniu lokalnych władz i wspólnoty międzynarodowej przekazana zostanie pomoc dla ludności, a liczni sudańscy wysiedleni i uchodźcy niech znajdą gościnę i ochronę w sąsiednich państwach" - powiedział papież, zwracając się do wiernych przybyłych w południe na plac Świętego Piotra.

"I nie zapominajmy o umęczonej Ukrainie, o Palestynie, Izraelu, Birmie. Kieruję apel do mądrości rządzących, aby ustała eskalacja i podjęty został wszelki wysiłek na rzecz dialogu i negocjacji" - dodał Franciszek.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę Anioł Pański papież zachęcił wierzących do refleksji: "Czy trzymam moje życie dla siebie samego, czy podarowuję je jak Jezus? Czy poświęcam się dla innych, czy jestem zamknięty w moim małym +ja+? Czy w codziennych sytuacjach potrafię się dzielić, czy kieruję się zawsze swoim interesem?".

W obchodzoną w niedzielę we Włoszech uroczystość Bożego Ciała papież będzie przewodniczyć po południu mszy w rzymskiej bazylice Świętego Jana na Lateranie, po której odbędzie się procesja do bazyliki Matki Bożej Większej.

Z Watykanu Sylwia Wysocka

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg