Za Synod

Papieska intencja modlitewna na październik 2023 r.

Październik jest szczególnym miesiącem dla całego Kościoła, ponieważ odbywa się wtedy w Rzymie Zgromadzenie Synodalne; a "kiedy Kościół przeżywa Synod, to właśnie ", przypomina nam Papież, "powołanie misyjne zasila ten proces synodalny".

"Misja jest w sercu Kościoła", mówi dalej Franciszek w filmie towarzyszącym jego intencji modlitewnej, nakręconym i wyprodukowanym przez Papieską Światową Sieć Modlitwy. "Poprzez modlitwę i rozeznanie" Duch Święty "pomaga nam realizować 'apostolat ucha', to znaczy słuchać uchem Boga, aby móc mówić słowem Boga". Jeśli zatem Synod jest "drogą", jego celem jest "dotarcie do wszystkich, poszukiwanie wszystkich, przyjęcie wszystkich, wspieranie wszystkich, nie wykluczając nikogo”.

Otwórzmy nasze serca i "módlmy się, aby Kościół potrafił słuchać i przyjął dialog jako sposób życia".

„Misja jest w sercu Kościoła. Co więcej, kiedy Kościół przeżywa Synod, to właśnie powołanie misyjne zasila ten proces synodalny. W ten sposób realizuje się odpowiedź na przykazanie Jezusa, aby głosić Ewangelię. Chciałbym wam przypomnieć, że na tym nic się nie kończy, ale droga eklezjalna dalej jest kontynuowana. Jest to droga, którą mamy przemierzać, jak uczniowie z Emaus, słuchając Pana, który zawsze wychodzi nam na spotkanie. On jest Panem niespodzianek. Poprzez modlitwę i rozeznanie Duch Święty pomaga nam realizować „apostolat ucha”, czyli słuchać uchem Boga, aby móc mówić słowem Boga. W ten sposób zbliżamy się do serca Chrystusa, z którego wypływa nasza misja i głos, który przyciąga do Niego. Głos, który objawia nam istotę misji, którą jest docieranie do wszystkich, poszukiwanie wszystkich, przyjmowanie wszystkich, wspieranie wszystkich, nie wykluczając nikogo.

Módlmy się za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako sposób życia na wszystkich poziomach, pozwalając się prowadzić mocy Ducha Świętego na peryferie świata”.

Papieskie Wideo Za Synod – Wideo Papieża 10 – Październik 2023

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg