Za wychowawców

Papieska intencja modlitewna na styczeń 2023 r.

W styczniowym wideo, przygotowanym przez Światową Sieć Modlitwy Papieża, Franciszek proponuje wychowawcom „dodanie do ich nauczania nowej treści: braterstwa”. Zaprasza ich do „bycia twórcami wspólnoty” i modli się, aby byli „wiarygodnymi świadkami, uczącymi braterstwa zamiast konfrontacji”. Bo wychowawca, podkreśla Papież, robi o wiele więcej niż uczy matematyki, geografii czy historii: „jest świadkiem, który nie przekazuje wiedzy umysłowej, ale swoje przekonania, swoje zaangażowanie w życie”.

Papieskie Wideo Za wychowawców – Wideo Papieża 1 – Styczeń 2023

„Chciałbym zaproponować wychowawcom, aby dodali do swojego nauczania nową treść: braterstwo. Edukacja jest aktem miłości, który oświeca drogę do odzyskania poczucia braterstwa, abyśmy nie ignorowali najsłabszych.

Wychowawca jest świadkiem, który nie przekazuje jedynie swojej wiedzy intelektualnej, ale swoje przekonania, swoje zaangażowanie w życiu. Tym, kto potrafi dobrze posługiwać się trzema językami: językiem głowy, serca i rąk, w harmonii. I stąd wynika radość komunikowania się. A wtedy będą oni słuchani o wiele uważniej i będą twórcami wspólnoty. Dlaczego? Ponieważ oni zasiewają to świadectwo.

Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, uczącymi braterstwa zamiast konfrontacji i pomagającymi zwłaszcza najbardziej bezbronnym młodym ludziom”.  

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg