Papież leci do Marsylii: odwiedzi ubogie dzielnice miasta?

Papież Franciszek pojedzie – poza oficjalnym programem swej wizyty w Marsylii – do ubogiej, północnej części tego miasta. Chce tam odwiedzić rodziców pochodzącego stamtąd marsylskiego arcybiskupa kard. Jeana-Marca Aveline’a, piszą francuskie media.

Według dziennika „Libération” wizyta papieża w dzielnicach pełnych przemocy i handlarzy narkotyków byłaby „bardzo mocnym symbolem”. Według informacji gazety, o taką możliwość poprosiła strona watykańska, co jednak mocno komplikuje i tak już niełatwą kwestię bezpieczeństwa podczas papieskiej wizyty w Marsylii.

Sędziwi rodzice kard. Aveline’a pojechali z nim na konsystorz w 2022 roku i razem z synem poszli na audiencję do papieża. Franciszek był wówczas zdziwiony, że rodzice kardynała wciąż żyją.

Czy do wizyty w ich domu w północnej części Marsylii rzeczywiście dojdzie? – pyta „Libération”. I odpowiada, że otoczenie kardynała zdaje się dementować tę pogłoskę, mówiąc, iż „program jest bardzo napięty”. Jednak sam arcybiskup Marsylii zapowiedział „kilka niespodzianek”, przypomina gazeta.

Franciszek przyleci do Marsylii jutro po południu i pozostanie tam do sobotniego wieczora.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg