Circo Massimo łączy się z Łagiewnikami

Przed godz. 22 w sobotę podczas czuwania modlitewnego w rzymskim Circo Massimo połączono się telemostem z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie modlitwę w intencji młodzieży odmówił kustosz sanktuarium, biskup pomocniczy z Krakowa Jan Zając.

Podczas łączenia odtworzono fragmenty homilii, którą Jan Paweł II wygłosił w łagiewnickim sanktuarium w sierpniu 2002 r.

"Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, która koi ludzkie umysły i serca, i rodzi pokój" - mówił wówczas papież.

W trakcie czuwania pod przewodnictwem wikariusza Rzymu kard. Agostina Valliniego zgromadzeni w Circo Massimo połączą się także z czterema innymi sanktuariami na świecie, które odwiedził Jan Paweł II: Kawekamo - Bugando w Tanzanii, sanktuarium Matki Bożej Notre Dame w libańskiej Harissie, Bazyliką Matki Bożej w meksykańskiej Guadalupe i sanktuarium w Fatimie. Zebrani usłyszą fragmenty homilii Jana Pawła II, które wygłosił, odwiedzając te miejsca.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama